Plastyka nosa - Klinika La Perla | Gabinety, Salony, Centrum Medycyny Estetycznej, Chirurgia Plastyczna

Plastyka nosa

Informacje

Czas trwania:
60 - 120 minut
Cena:
7000 - 13000 zł
Części ciała:
nos
Inwazyjność:
Chirurgia Plastyczna
Dostępność:

Zdobądź swój wymarzony kształt nosa!

Ten zabieg jest dla Ciebie jeśli...

Zależy Ci na poprawie wielkości i kształtu nosa. Chcesz zwęzić, skrócić nos, pozbyć się garbków lub unieść czy obniżyć czubek nosa. Szukasz sposobu na korektę przegrody nosa.

Efekty

  • Korekta kształtu nosa

Wyróżnia się dwa rodzaje zabiegu korekcji nosa: części chrzęstnej i części kostnej. Korekcja części kostnej nosa ma na celu poprawę jego wyglądu, często także jednocześnie polepszając funkcje nosa.

Podstawową zasadą korekcji części kostnej nosa jest naprawa jego rusztowania.

Elastyczność i tendencja do kurczenia się skóry oraz tkanki podskórnej pozwalają na ich dopasowanie się do nowego kształtu nosa. Zabieg zmiany kształtu nosa w części kostnej polega na jego złamaniu (tzw. osteotomia poczwórna nosa) i złożeniu go na nowo w pożądany sposób, lub zredukowaniu części kości. Zabieg korygujący kształt nosa może być połączony z zabiegiem repozycji skrzywionej przegrody nosowej. W większości przypadków zabieg można przeprowadzić z cięć wewnętrznych. Zabiegowi części kostnej nosa często towarzyszy korekta części chrzęstnej. Po zabiegu pacjentowi zakładane są sączki i szyna gipsowa, bądź specjalna płytka stabilizująca. Tampony zostają usunięte do około 48 godzin po zabiegu, a szyna gipsowa po 7-10 dniach. Korekcję części kostnej wykonuje się w sedacji.

Zabieg korygujący część chrzęstną nosa polega na wymodelowaniu jego końca, który często determinuje ogólny kształt nosa. Dzięki tej metodzie możliwe jest jego zwężenie, skrócenie, a także obniżenie.

Zabieg polega na wykonaniu cięcia wewnętrznego i usunięciu części dogłowowej nadmiernie rozwiniętych odnóg bocznych chrząstek, co doprowadza do zwężenia czubka nosa. Można również skrócić nos przez wycięcie części wolnej, czyli przedniej przegrody chrzęstnej albo obniżyć czubek nosa wycinając poprzeczny pasek bocznej i przyśrodkowej odnogi chrząstki. W efekcie zabiegu skóra kształtuje się na nowym szkielecie. Po zabiegu pacjentowi zakładane są sączki, które należy trzymać przez około dobę, i w zależności od potrzeby, rusztowanie gipsowe. Ból będący wynikiem przeprowadzonej operacji redukuje się farmakologicznie. Przez kilka dni na nosie może występować opuchlizna, zasinienie oraz zaczerwienienie. Ślady po zabiegu znikają po około tygodniu. Pierwsze efekty można zaobserwować od razu po zejściu opuchlizny, jednak rezultat końcowy widoczny jest po około 4-6 miesiącach. Korekcję części chrzęstnej nosa wykonuje się przy znieczuleniu miejscowym.

Kiedy zobaczysz efekty?

Pierwsze efekty widoczne są po kilku tygodniach – po ustąpieniu opuchlizny. Ostateczne rezultaty korekcji zostają osiągnięte po około 4-6 miesiącach od operacji.

Zalecenia

Według wskazać chirurga podanych w karcie wypisowej.

Zastanawiasz się czy Plastyka nosa to zabieg dla Ciebie?

Zapytaj o pomoc specjalistę